10 powodów, dla których zdecydowanie warto postawić na własny serwer poczty elektronicznej QmaiLux

Bezpieczeństwo. Cena. Jakość. Kontrola. Możliwości. Niezależność. Pewność. Skuteczność. Wydajność. Wygoda.


Poniżej w ogóle nie będziemy Państwa przekonywać do naszej oferty. Sami Państwo zobaczą, jak ogromną przewagę w możliwościach, komforcie i bezpieczeństwie daje korzystanie z profesjonalnej usługi pocztowej na własnym serwerze w stosunku do tego, co oferują operatorzy w ramach kont darmowych lub płatnych, ale czego nie znajdziecie Państwo wprost ani w ich ofercie, ani w niejasnych dla zwykłego użytkownika regulaminach.

BBEZPIECZEŃSTWO

Czy korzystacie Państwo z możliwości szyfrowania połączeń (TLS/SSL) nawiązywanych z serwerami przy odbiorze i wysyłce poczty? Bez takiego szyfrowania dane do konta (nazwa użytkownika, hasło), jak również zawartość danego e-maila, mogą stosunkowo łatwo dostać się w niepowołane ręce. Z naszego doświadczenia wynika, że nawet jeśli dany operator umożliwia szyfrowanie połączeń to i tak mało kto z tego korzysta z uwagi na niedostateczną wiedzę o zagrożeniu. Tymczasem samo już przechwycenie nazwy użytkownika i hasła do Państwa konta oznacza, że przestępca będzie mógł czytać Państwa pocztę regularnie, podszywać się pod Państwa firmę, albo wręcz wykorzystywać to konto do rozsyłania setek tysięcy spamów.

Trzeba też mieć na uwadze, że nawet jeśli korzystają już Państwo z szyfrowanych połączeń, to nadal pracownicy dostawcy Państwa usługi pocztowej są w stanie bez problemu odczytać poufną korespondencję, która na dyskach serwerów w większości przypadków przechowywana jest w sposób jawny. To samo dotyczy potencjalnych sieciowych włamywaczy, nie wspominając o zwykłej kradzieży sprzętu. Nie są też zapewne Państwo jedynym klientem na serwerze, więc w razie poważniejszej awarii istnieje ryzyko, że Państwa poczta trafi do obcej osoby.

Czy możecie sobie Państwo na to wszystko pozwolić?

QmaiLux bez problemów obsługuje oba rodzaje szyfrowanych połączeń, wszystkie współczesne programy pocztowe obsługują przynajmniej jeden z nich, nie ma więc przeszkód, aby z takiego szyfrowania zacząć korzystać.

Aby mieć pewność, że Państwa współpracownicy również korzystają z takiego szyfrowania na życzenie możemy wyłączyć możliwość nieszyfrowanych niebezpiecznych połączeń. W ten sposób zyskają Państwo absolutną pewność, że można w pełni bezpiecznie wymieniać e-mailem poufne informacje pomiędzy użytkownikami Państwa serwera, np. współpracownikami.

Na Państwa własnym serwerze będą Państwo jedynym klientem. Niezależnie od tego czy serwer będzie znajdował się w Państwa siedzibie czy w dedykowanej serwerowni, na życzenie zaszyfrujemy Państwu dyski twarde, na których przechowywana jest poczta i konfiguracje kont. W ten sposób nawet w razie nieautoryzowanej próby dostępu do sprzętu lub wręcz jego kradzieży tajemnice firmy pozostaną bezpieczne.

CCENA

Może się wydawać, że cena to akurat ten z omawianych powodów, który raczej nie powinien się tutaj pojawić, ponieważ QmaiLux z całą pewnością nie jest najtańszą na rynku możliwością korzystania z poczty elektronicznej. Ba, jeśli nie przeszkadzają komuś reklamy to pojemne konto e-mail można mieć za darmo. Po co więc płacić?

Konto e-mail (a nawet 1000 kont) to jednak nie własny serwer pocztowy. Dlatego też nie ma sensu porównywać jakichkolwiek cen, bez jednoczesnego solidnego porównania wszystkich innych aspektów danej usługi.

A skoro jesteśmy przy cenie to warto także wspomnieć, że przecież QmaiLux również może być za darmo. Korzystając z naszej oferty administracji otrzymują Państwo znaczny, nawet 100% rabat na usługę instalacji i wdrożenia naszego pełnego pakietu pocztowego. Zaoszczedzone w ten sposób pieniądze przeznaczają Państwo na opłaty abonamentowe za naszą pracę. W efekcie, oprócz profesjonalnej i pozbawionej wad obecnych w innych rozwiązaniach usługi, zyskują Państwo jednocześnie profesjonalną, stałą opiekę nad serwerem.

Trzeba też pamiętać, że na własnym serwerze linuksowym można oprócz poczty umieścić i inne usługi, np. serwisy WWW. Pozwala to całkowicie uniezależnić się od firmy hostingowej i jej regulaminu, ograniczeń. No i przede wszystkim pozbyć się dzięki temu wszelkich ewentualnych dodatkowych zbędnych kosztów.

BJAKOŚĆ

Sercem serwera pocztowego QmaiLux jest sprawdzony pakiet Qmail 1.03 autorstwa Daniela J. Bernsteina, profesora uniwersytetu w Chicago, matematyka, kryptologa i programisty. Ostatnia aktualizacja Qmaila w tej bazowej wersji miała miejsce w 1998 roku. Od tamtego czasu nikt nie wykrył w tym oprogramowaniu żadnego błędu związanego z bezpieczeństwem, mimo nagród pieniężnych oferowanych przez profesora i otwartości kodu oprogramowania. Qmail przez te wszystkie lata został bardzo doceniony i zdobył sobie wysoką, drugą pozycję wśród oprogramowania używanego na serwerach pocztowych na całym świecie. Dlaczego tylko drugą? Bo jest najtrudniejszy w instalacji spośród wszystkich programów tego typu. W zamian jednak odwdzięcza się bezpieczeństwem i wydajnością.

Sam Qmail w dzisiejszych czasach by się jednak nie sprawdził, dlatego jest solidnym, ale tylko sercem oferowanego przez nas serwera pocztowego. Każdy z oferowanych przez nas pakietów QmaiLux jest rozbudowany o listę starannie wyselekcjonowanych dodatków do samego Qmaila, a także wszelkiej maści oprogramowania dodatkowego. Dzięki temu serwer pocztowy QmaiLux oferuje połączenie jakości testowanego codziennie od 15 lat na tysiącach serwerów pocztowych oryginalnego Qmaila z nowoczesnością godną drugiej dekady XXI wieku, wygodnymi graficznymi interfejsami i rozszerzeniami funkcjonalności absolutnie wymaganymi we współczesnej sieci. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą instalacji.

KKONTROLA

Ile razy zdarzyło się Państwu nie otrzymać ważnej poczty? A ile razy zdarzyło się Państwu otrzymać od operatora Pastwa skrzynki solidne wyjaśnienie, dlaczego jakiś ważny dla Państwa e-mail nie dotarł? Albo czy w ogóle była próba jego dostarczenia? Po jakim czasie od wysłania maila i braku spodziewanej odpowiedzi retorycznie zastanawiacie się Państwo, czy aby na pewno dotarł on na miejsce, czy może jednak dla pewności wysłać go ponownie? Czy zdarzyło się Państwu nie otrzymać poprawnej z Państwa punktu widzenia poczty, bo została ona błędnie zakwalifikowana jako spam i nic nie mogliście z tym zrobić?

Korzystając z serwera pocztowego QmaiLux będą Państwo posiadali pełną kontrolę nad pocztą przychodzącą i wychodzącą do/z dowolnej skrzynki na serwerze. Oznacza to np. możliwość stwierdzenia kiedy, z jakiego konta i na jaki adres został wysłany dany e-mail, czy poczta wysłana na zdalny serwer została tam poprawnie przyjęta lub odwrotnie, dlaczego poczta wysłana ze zdalnego serwera nie dotarła na Państwa skrzynkę, chociaż powinna.

Będą mogli Państwo dowolnie decydować o tym jaka poczta, z jakich domen, adresów e-mail, adresów IP, z jakim tematem, itd., ma do Państwa trafiać, a jaka niekoniecznie. W ostateczności będzie nawet możliwość zachowania pełnych kopii e-maili przychodzących i wychodzących z serwera, z dowolnej skrzynki, na dowolny adres, alias, przekierowanie czy autoresponder.

To naprawdę potężne narzędzie – będziecie Państwo prawdziwym Wielkim Bratem na własnym serwerze, co mądrze wykorzystane może znacznie usprawnić funkcjonowanie całej firmy.

MMOŻLIWOŚCI

Możliwościom serwera pocztowego QmaiLux poświęciliśmy całą osobną stronę. Zapraszamy.

NNIEZALEŻNOŚĆ

Własny serwer gwarantuje pełną niezależność. Można wysyłać i odbierać tyle poczty ile się chce i kiedy się chce, ograniczeniem jest jedynie przepustowość posiadanego łącza. Wielkość załącznika ograniczona jest tylko zdrowym rozsądkiem, a nie odgórnie ustalonym limitem. Pojemność kont ograniczona staje się jedynie wielkością posiadanego dysku twardego. Limit domen, kont, aliasów, przekierowań, autoresponderów… a co to takiego? Państwa poczta ma na serwerze najwyższy priorytet i jest wysyłana natychmiast – bo jest jedyna. Nie obowiązują Państwa żadne regulaminy ani ukryte limity, są one wyznaczane przez fizyczne parametry posiadanego sprzętu.

Dodatkowo na serwerze możecie Państwo, obok usług pocztowych, zainstalować dowolne inne usługi (np. serwer WWW) i uniezależnić się tym samym całkowicie od dotychczasowego dostawcy hostingu.

PPEWNOŚĆ

QmaiLux to możliwość upewnienia się w każdej chwili:

  • czy wysłany ważny e-mail dotarł pomyślnie do serwera adresata i został tam zaakceptowany,
  • czy oczekiwany ważny e-mail nie został przypadkiem wzięty za spam, co się z nim stało,
  • czy pracownicy na pewno rzetelnie wypełniają swoje obowiązki korzystając z poczty elektronicznej,
  • czy nikt nie wysyła nieautoryzowanej poczty lub poczty z firmowych skrzynek e-mail,
  • czy w katalogu ze spamem nie leży na pewno żaden ważny e-mail,
  • ile spamerskich e-maili otrzymaliby Państwo na swoją skrzynkę, gdyby nie zabezpieczenia,
  • jak skuteczny był ostatni mailing – ile maili spośród setek tysięcy dotarło do adresatów,
  • które adresy z listy mailingowej można spokojnie wyrzucić, bo są niepoprawne lub nieaktualne,

i wiele, wiele innych.

QmaiLux to pewność, że każdy problem z pocztą uda się szybko zlokalizować i podpowiedzieć rozwiązanie.

SSKUTECZNOŚĆ

Raz wysłany e-mail, jeśli nie zostanie dostarczony do adresata natychmiastowo, to albo wróci do Państwa jako klasyczna zwrotka (jeśli trafił na całkowitą odmowę przyjęcia po stronie odbiorcy) albo też trafi do specjalnej kolejki na serwerze pocztowym (w przypadku tymczasowej odmowy przyjęcia e-maila po stronie odbiorcy).

W tym drugim przypadku QmaiLux ponownie spróbuje wysyłać go do adresata po paru minutach, a później będzie to robił automatycznie i sukcesywnie, w coraz większych odstępach czasu. Podda się dopiero po określonym czasie, domyślnie po tygodniu (jest to oczywiście całkowicie konfigurowalne) od wysyłki oryginału przez nadawcę.

Udowodniono bardzo wysoką skuteczność tej metody, wielokrotnie bowiem poczta nie może zostać dostarczona do adresata tylko w danej chwili, z prozaicznych powodów, np. ktoś na chwilę wyłączył lub zrestartował serwer.

Jeśli QmaiLux nie zdoła gdzieś dostarczyć Państwa poczty, to nikt nie zdoła.

WWYDAJNOŚĆ

Według różnych źródel i analiz (patrz źródło) od 85% do nawet 97% wszelkiej poczty elektronicznej stanowi spam, a dosyć znaczący procent e-maili jest zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem lub wirusami. Wniosek jest prosty: w dzisiejszych czasach większość poczty to niestety spam.

Wąskim gardłem serwerów pocztowych są skanery antyspamowe i antywirusowe – muszą one dokładnie przeskanować każdą wiadomość, która dotrze do systemu i ją sklasyfikować, co zabiera najwięcej zasobów serwera. Dlatego tak ważne są wielopoziomowe zabezpieczenia antyspamowe, odsiewające możliwie dużą ilość pewnych spamów nim zajmą się nimi skanery. Tak, aby do serca systemu docierała minimalna ilość spamu.

QmaiLux i na tym polu ma bardzo dobre osiągnięcia. Kilka wdrożeń w dużych firmach pokazało, że obrany kierunek działań jest prawidłowy. W niektórych przypadkach udało się zbić dotychczasowe obciążenie serwera nawet o 75%! Wszystko to dzięki temu, że średnio przed dojściem do skanerów eliminowanych jest aż 70-95% wiadomości. Co warto podkreślić – ze stuprocentową skutecznością jeśli chodzi o ich klasyfikację.

Aby zobrazować to na rzeczywistym przykładzie:

  • W pewnej dużej firmie odbieranych było ponad sto tysięcy połączeń pocztowych dziennie i do skanerów trafiało niemal tyle samo wiadomości, w efekcie maszyna była bardzo mocno obciążona i przepuszczała część wiadomości bez skanowania. Większość z nich była spamem i trafiała na skrzynki pracowników, część z nich zawierała wirusy. Przeciętny pracownik kasował dziennie ręcznie około 500 spamów na każde 50 poprawnych maili. Wymiana maszyny na lepszą nie rozwiązała problemu.

Firma ta zdecydowała się na wdrożenie proponowanego rozwiązania w postaci serwera pocztowego QmaiLux.

  • Obecnie około 96% spamów jest odrzucanych przed trafieniem do skanerów. Średnio przeciętny pracownik otrzymuje 5 spamów… miesięcznie. Firma nie zgłosiła jak dotąd żadnych problemów z błędnie odiltrowaną, zagubioną pocztą. Dodatkowo aby serwer się nie “nudził” i zwróciły się pierwotnie zainwestowane w niego pieniądze, uruchomione zostały na nim dodatkowe usługi.

QmaiLux doskonale sprawdza się również jeśli chodzi o pocztę wychodzącą, co w szczególności powinno ucieszyć posiadających duże listy mailingowe i/lub wysyłających częste mailingi. QmaiLux jest tutaj na tyle wydajny, że wąskim gardłem stają się niemal wyłącznie czynniki zewnętrzne – serwery dns, łącza internetowe pomiędzy serwerem nadawcy i odbiorcy czy wydajność i ograniczenia zdalnych serwerów.

W zależności od potrzeb QmaiLux jest w stanie nawiązać od kilku do nawet kilkuset jednoczesnych zdalnych połączeń, co pozwala wysłać setki tysięcy, a nawet miliony maili na dobę. I co ważne, nie trzeba przy tym nerwowo spoglądać na licznik wysłanych maili, jak przy typowych pakietach oferowanych przez firmy hostingowe.

WWYGODA

Wygoda związana z użytkowaniem serwera pocztowego QmaiLux jest niepodważalna. Koniec z ograniczaniem się. Koniec z kompromisami. Koniec z dostosowywaniem sie do innych. Koniec z koniecznością planowania i zamawiania mailingów – QmaiLux będzie zawsze do pełnej dyspozycji. To nie wszystko.

Serwer QmaiLux samodzielnie aktualizował będzie bazy sygnatur wirusów oraz reguły antyspamowe.

Raz wdrożony i skonfigurowany QmaiLux może działać bardzo długo bez żadnych ręcznych aktualizacji poszczególnych składników czy prac dodatkowych – nawet wiele lat nie powinno stanowić żadnego problemu, o ile tylko sprzęt na to pozwoli, a system operacyjny będzie regularnie aktualizowany poprawkami bezpieczeństwa.

Oczywiście i w tym możemy Państwa dla wygody wyręczyć – przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę administracji.